Youssef Samy Asalah Nasri: Polish - Polska

Nov 7, 2010

Polish - Polska

Asalah Mostafa Nasri aka Asala, ASSALA Nasry i Assalah; ur. 15 maja 1969 r. jest syryjski muzycznych artysty.

Wczesne życie

Asala urodził się w Damaszku w Syrii na środku para klasy. Mostafa Nasri, ojciec Asala, był czczony Syrii kompozytor i wokalista. Asala rozpoczęła swoją muzyczną karierę, wykonując patriotyczne, religijne, i piosenek dla dzieci, kiedy miała cztery lata. Śpiewała piosenkę "Qessas Al Sho'oub" (arab. قصص الشعوب
), z kreskówka, Hekayat Alamiyah (arab. حكايات عالمية). W 1986 r. zmarł po Mostafa Nasri cierpi na krwotok wewnętrzny spowodowany przez wypadek samochodowy. W wieku 17 lat pomagała opiekować się rodzeństwem, Reem, Amani, Ayman i Ayham z matką Azizah.

Kariery

handlowych Asala kariery muzycznej zadebiutował w 1991 roku ustawy Ta'rafou (arab.
لو تعرفو). Album miał 4 utwory w stylu orientalnym operowej Tarab. Album stał się hitem w serce piosenki jak Ya Sabra Yana i Samehtak Ketir. Ona szybko ugruntowała swoją obecność w rozwijającym się przemyśle pełen nowych, młodych talentów.

Życie osobiste

Asala ma dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa do Ayman Al Dahabi, z którym rozwiodła się w 2005 r. po jego cudzołóstwo skandal. Obecnie sprawuje opiekę zarówno dzieciom, Sham i Khaled. Obecnie jest żoną słynnego palestyńsko-amerykański reżyser Tarek Al Eryan. Była w ciąży z dzieckiem Tarek w początku 2007 r., ale poroniła w połowie ciąży. Asala jest sunnitów. Asala dostał obywatelstwo Bahrajnu przez Bahrajnu Hamada bin Isa King Al Khalifa w kilka dni po dała spektakularny występ w operetce miłości i lojalności w ramach obchodów Święta Niepodległości w Bahrajnie. Posiada trzy obywatelstwa Asala, Syrii, Bahrajnu, i egipskich.

No comments: